Volby do PS 2010

veřejné diskuse k aktuálním politickým a společenským otázkám

Volby do PS 2010

Příspěvekod vladik » 06 říj 2009 13:32

Můj názor a pohled na věc

Pokoj Vám,
rád bych se vyjádřil co se týče mého názoru na stranu a její neučast ve volbách do PS.
Ani nevím, jak jsem na Konzervativní stranu narazil, ale po přečtení některých článků a projití testu, kde jsem se s názory strany shodl asi ze 44 témat v 40 tématech mi tato strana přirostla k srdci.
Mimo to mě také hodně ovlivnilo stavění na křesťansko-židovských kořenech, se kterými se plně ztotožňuji.
A v neposlední řadě i jména členů, které jsem osobně mohl poznat jako člen Křesťanského společenství v Ostravě (v době, kdy jsem KSO jako Vysokoškolák navštěvoval).
Byl jsem opravdu potěšen, že jako křesťan budu moci volit tuto stranu a né jako dříve ODS jen aby nevyhrála ČSSD. Přitom jsem moc dobře věděl, že je to volba jakoby "menšího zla"
Já si stejně myslím, že ODS a ČSSD je jeden za 18 a druhý za 20 bez dvou. Mnohé již naznačil vyšetřovatel kauzy Krakatice Katel Tichý a to, že
organizovaný zločin je skutečně prorostlý do vysoké politiky. A zveřejněné některé telefonáty s mafiány podsvětí jakým byl třeba Mrázek
který volá šéfovi NBÚ jsou toho důkazem a jen špičkou ledovce. Proto také do dnešního dne nebyl Karel Tichý zbaven mlčenlivosti a vyslechnut, jak ještě před časem horlivě některé spičky politiky deklarovaly.

Nic vrátím se k tématu. Takže nejenže jsem chtěl dát Konzervativní straně hlas, ale chtěl jsem se stát i jejím členem a přispět tak zkušenostmi z oblasti informačních technologií a zkušenostmi z prostředí zdravotních zařízení.
Také jsem info dal svému kamarádovi, který má zase možnost vyjadřovat své názory a postoje v rámci armády to na nejvyšších místech.

A takových dalších voličů bych získal více.

Nicméně jsem byl dost zklamán, že se Konzervativní strana neúčastnila voleb do Evropského parlamentu s vysvětlením, že své síly dá do Parlamentních voleb u nás.
V době, kdy jsem již chtěl s kolegou zajet do Brna a oba se stát členy KS, jsem se dozvěděl že KS se nezůčastní ani voleb do PS.

A důvod ? Konzervativní strana se předčasných parlamentních voleb v letošním roce nezúčastní. Nesouhlasila s kroky, které vedly k vypsání předčasných voleb, a považovala a považuje je za mimoústavní či dokonce Ústavu porušující.
http://www.konzervativnistrana.cz/stano ... 29213af4aa

Ok v pořádku. Takže jestli výše udenený důvod byl skutečně tím důvodem, pak nic nebrání se zůčastnit řádných voleb v roce 2010.

V článku od Jana Kubalčíka- Volební perspektivy je mimo jiné uvedeno..

Často slýchám, že jednotlivec „s tím vším“ stejně nemůže nic dělat. To je omyl, který může být fatální. Je-li pravda a spravedlnost na jeho straně, pak i ten nejmenší může změnit mnohé. Musí však být odhodlaný. A i kdyby byl kdo posledním takto uvažujícím člověkem, dokud dýchá, naděje žije s ním.
http://www.konzervativnilisty.cz/domaci ... ktivy.html

Je skvělé povzbuzovat do voleb a hlásit, že jeden člověk = jeden hlas, ale zcela tragické, když strana, která tyto myšlenky hlásá do voleb nejde a doporučuje volit strany jiné. To je zcela tragické !

Takže buď chce být konzervativní strana, stranou zodpovědnou vůči svým voličům a sympatizantům a do voleb za ideály a myšlenky, které prezentuje půjde a bude v rámci zákona o tyto ideály zápasit,
jinak se obávám že ztratí podporu těch pár voličů, kteří jsou KS nakloněni. Já osobně jsem se na základě toho že KS nejde do voleb PS odmítl stát jejím členem. Nejde mi o nějaké moje ego viset
na kandidátce nějaké strany, ale stát se jen členem diskuzního fóra, kde si popovídáme jak a co by mělo být a nezkusit to realizovat ve volbách je opravdu pro mě osobně dost málo.

Nevím, nechci obviňovat (jaký je skutečný důvod neúčasti ve volbách do PS), ale nejspíš Vám pánové ve straně chybí odvaha a víra věci kterým věříte že jsou správné, také náležitě prosadit.
Volby do PS jsou příležitostí, jak tyto věci změnit.

Zdraví

Ing. Vladimír Valachovič
vladik
Host diskusního fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2009 12:29

Zpět na Aktuální politika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron