Tiskové prohlášení k pomoci Maďarsku

diskuse k vydaným tiskovým zprávám, jiným stanoviskům a oficiálním dopisům

Tiskové prohlášení k pomoci Maďarsku

Příspěvekod Friedlaender » 09 dub 2012 17:46

Dne 30.3. t.r. vydala Konzervativní strana tiskové prohlášení požadující podporu spřáteleného Maďarska v jeho komplikované situaci ze strany naší vlády. To je obsahem prvních tří odstavců, z nichž třetí obsahuje navíc doporučení, aby se vláda pokusila získat pro tuto podporu další státy EU a poskytovala ji koordinovaně s nimi.
Plně vítám tato slova, která kromě vlastní akutní akce nepřímo hovoří i o potřebě solidarity v EU, která je zatím na nepříliš vysoké úrovni.
Čtvrtý, závěrečný odstavec požaduje akci naší vlády na obranu před zasahováním do suverenity členských států a jejich vydíráním ze strany Unie. Je škoda, že autoři neuvedli konkrétní případy, kdy Evropská komise vznesla vůči Maďarsku požadavky, které dle platného unijního práva klást nemůže. Jistě takovými příklady disponují, jinak by podobný text přece nepředkládali. Text by tak získal podstatně větší přesvědčivost.
Obecně, bez zvláštního přihlédnutí k případu Maďarska, bych rád poznamenal, že bez vlády práva včetně jeho vymahatelnosti není demokracie v kterékoli zemi nebo i ve větším či menším celku myslitelná. Vždyť k čemu by bylo demokratické přijímání právních norem, kdyby se jimi společnost neřídila? A praktické důsledky absence vlády a vymahatelnosti práva mohou být fatální. Hlavní příčinou současné krize eura je naprosto nedostatečné legislativní zabezpečení společné měny, přičemž ani to málo, které se proti odporu suverenistů podařilo prosadit, nebylo řadou členských zemí plněno. Považuji tudíž každou zprávu o zdokonalení evropského práva a o vymáhání jeho plnění za dobrou. Bude ovšem nutno hlídat, aby bylo měřeno všem stejně.
Friedlaender
Spolupracovník Konzervativní strany
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2009 16:57

Zpět na Vydaná oficiální stanoviska a dopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron