Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

diskuse k vydaným tiskovým zprávám, jiným stanoviskům a oficiálním dopisům

Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod Cyril Modra » 23 dub 2010 09:28

Upoutávka z webu ČT:
Dalším hostem předvolebního Hyde Parku bude Jan Mikulecký. Teprve 34letý předseda Konzervativní strany, která odmítá socialismus ve všech podobách a která slibuje potrestání konkrétních viniků komunistických zločinů. Mezi její cíle patří i zavedení rovné daně, podpora amerických základen v Evropě nebo návrat etiky do politiky. Diskutujte, ptejte se. A jako obvykle informace o našem přenosovém voze - dnes večer zamíří na náměstí Bratří Synků v Praze.

Diskuse a záznam pořadu na webu České televize

K pořadu můžete připojit svoje komentáře i zde, na diskusním fóru Konzervativní strany.
Cyril Modra, MS Brno, hlavní správce fóra
Uživatelský avatar
Cyril Modra
Administrátor
 
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2009 23:56
Bydliště: Rybníček 321/3, Brno

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod janmikulecky » 23 dub 2010 13:27

Milí příznivci, vážení oponenti,
dovoluji si alepoň dodatečně uvést na pravou míru svůj nepřesvědčivý výkon v oblasti problematiky registrovaného partnerství. Smyslu formulace vytržené z kontextu a pouze čtené jsem nerozumněl, a pod časovým tlakem jsem nezareagoval správně. Omlouvám se.
Jak jsem dodatečně zjistil, předmětná část o změně Zákona o registrovaného partnerství ve smyslu jeho rozšíření na další osoby a n-tice se skutečně objevila pod hlavičkou KONS. Objevila se v té souvislosti, že argument o potřebě registrovaného partnerství kvůli "návštěvám v nemocnici" a "dědění" je nesmyslný. Tím, že uzavřít registrované partnerství je umožněno pouze homosexuálním partnerům, jsou diskriminováni všichni ti, kteří také chtějí mít umožněny vzájemné návštěvy v nemocnici (vnuk - děda; komtřenec - kmotr; trojice nerozlučných přátel...), a na rozdíl od homosexuálních dvojic jim to umožněno není.... Neuspokojivá situace ohledně "návštěv v nemocnici" a dědického řízení u homosexuálních partnerů se měla řešit jinak, než Zákonem o registrovaném partnerství.

Zákon o registrovaném partnerství je nutné zrušit. Je zbytečný - a nebezpečný v tom, že požadavky homosexuálních partnerů na zvýhodňování se budou stupňovat, a že homosexuální partnerství bude splývat s institucí rodiny.

V úctě, J.Mikulecký
janmikulecky
Člen Konzervativní strany
 
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2009 14:06

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod Podracký » 23 dub 2010 14:43

Já vůbec nekritizuji omyl v registrovaném partnerství, i když samozřejmě to bylo nepříjemné. Nekritizuji Honzu vůbec, základní program přednes dobře. Jeho váhavost je dána nezkušeností a to se nedá zatím vyčítat. Pouze bych připomněl, že náš program není dobrý a proto se velmi těžko obhajuje. Je v něm mnoho balastu a na hlavní věci neopovídá. Když jsem kdysi chtěl tam mít věci, které lidi zajímají a jasné odpovědi, byl jsem odmítnut. Takové registrované partnerství je přece jednoduchá záležitost! Co s nezaměstnaností?
A to jsem ještě trnul strachem, že se někdo zeptá na Benešovy dekrety a jiné ptákoviny, které zaplňují program balastem a nesmysly. Na řečené otázky bylo ještě možno odpovědět. Ale jak vysvětlit třeba "kapitalizmus bez přívlastků" nebo "absolutní nedotknutelnost majetku" - to se snad nepostaví dálnice, když někdo dobrovolně neprodá pozemky? Nechtěl bych být na Honzově místě a odpovídat na takové nesmysly.
Podracký
Podracký
Spolupracovník Konzervativní strany
 
Příspěvky: 41
Registrován: 21 dub 2009 12:17

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod Honza » 24 dub 2010 05:35

Asi nikdy jsem nelitoval 50 minut zbytečně strávených u televize jako u tohoto Hyde Parku!! Tak hrůzostrašného předsedu strany byste nenašli ani v hororových filmech! A kromě mnoha pofidérních bodech v programu - ten největší trapas - jeho neznalost programu!! To je neuvěřitelné!!! Hrůza!
Honza
Host diskusního fóra
 

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod vladislav szkandera » 24 dub 2010 10:52

Z Vašeho komentáře se dá vytušit určitá zaujatost, která se promítá také v averzi vůči předsedovi KONS. Nevím zda znáte tak podrobně volební program KONS a její další programové dokumenty, že saháte k tak razantnímu hodnocení. Myslím si, že nešlo ani tak o neznalost programu Konzervativní strany jako o technické pochybení v prezentovaném programu na webových stránkách. V jednom Vám dám tak trochu za pravdu, sledování Hyde Parku je do jisté míry , a teď to myslím obecně, ztraceným časem. Mnoho se mluví a málo koná.
vladislav szkandera
Člen Konzervativní strany
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2009 07:41

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod Honza » 25 dub 2010 04:25

Sledování Hyde Parku rozhodně není zbytečně stráveným časem. Veškerý prostor, kde může docházet ke kontaktu občanů s politickou reprezentací či kandidáty do voleb, je užitečný. Ovšem sledování vašeho předsedy s mizernými vyjadřovacími schopnostmi i zmíněnou neznalostí byla opravdu chyba.
Honza
Host diskusního fóra
 

Re: Předseda KONS v pořadu Hyde Parku 22.4.2010

Příspěvekod Tomáš » 25 dub 2010 15:53

Souhlasím. Vyjadřovací schopnosti předsedy jsou skutečně mizerné, ale snad to bylo dáno do jisté míry nervozitou z prvního TV vystoupení. A k tomu programu: ohledně registrovaného partnerství to nebyl ani hackerský útok, ani technická chyba. Je to tam prostě špatně napsáno a sám jsem to musel číst 4x, abych tomu porozuměl (na třech řádcích popíšete znění zákona a pak šesti slovy řeknete, že to nepodporujete :) ).
Tomáš
Host diskusního fóra
 


Zpět na Vydaná oficiální stanoviska a dopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron