11 let v NATO

diskuse k vydaným tiskovým zprávám, jiným stanoviskům a oficiálním dopisům

11 let v NATO

Příspěvekod Cyril Modra » 12 bře 2010 11:21

Tisková zpráva z 12.3.2010 je zde na webu Konzervativní strany.
Zmiňovaný dopis ze září roku 2002 pak naleznete také na našem webu.

V tomto diskusním vlákně můžete (bez registrace) psát své komentáře ke zmíněnému stanovisku Konzervativní strany.
Cyril Modra, MS Brno, hlavní správce fóra
Uživatelský avatar
Cyril Modra
Administrátor
 
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2009 23:56
Bydliště: Rybníček 321/3, Brno

Re: 11 let v NATO

Příspěvekod D. Hibsch » 15 bře 2010 17:23

Náhodně jsem si přečetl stanovisko KS k "významnému" výročí našeho vstupu do NATO. Považuji se za evropského pravičáka, ale tomuhle naivnímu pohledu na současný globální svět a procesy v něm, se skutečně divím. Je to jako opsáno z nějaké vizionářské příručky americké republikánské strany či Pentagonu. Dívím se, že jste si ještě za ta léta nevšimli, že globální elity s námi hrají podivnou hru, vyvolávají celosvětovou paniku uprozoňování na tzv. hrozby terorismu všeho druhu, globálního oteplování, pandemií apod. Tento trocistický bushovský konzervatismus je díky informovanosti alternativních médii dávno mrtvý. Tato oslavná óda na kanady naši vojáků (vojáků NATO), které jsou nositelkami míru a demokracie po celé zemi není, dle mého soudu, hodna mozkového trustu, který snad v KS existuje.
D. Hibsch
Host diskusního fóra
 

Re: 11 let v NATO

Příspěvekod Jan Kubalčík » 15 bře 2010 18:46

Dobrý den.
Tohle je obecná diskuse, řekněme, mezi těmi konzervativci, kteří se spíše kloní k neokonzervativní posici a těmi, kteří ji odmítají. Já se spíše řadím k těm prvním. Hlavně si myslím, že by se různá křídla konzervativců něměla mezi sebou požírat - už tak je nás, vážený kolego, velmi málo. Jak vidno, na zahraničněpolitických otázkách se neshodneme. Na drtivé většině těch ostatních ano. Pro zajímavost níže dva statší texty, které se tématu bezprostředně týkají.
Srdečně,
Jan Kubalčík

http://www.konzervativnistrana.cz/nazor ... 44fc69423e

http://www.konzervativnistrana.cz/nazor ... 9cfaa54d17
Jan Kubalčík
Předseda Konzervativní strany
 
Příspěvky: 1926
Registrován: 06 dub 2009 12:03

Re: 11 let v NATO

Příspěvekod D. Hibsch » 16 bře 2010 10:40

Zdravím Vás pane Kubalčík,

Díky za reakci. Ano, na zahraničně-poltických otázkách se rozhodně neshodneme, protože vaše strana inklinuje k protestantsko-osvícenskému vidění světa. Na potratech, eutanazii či mravních imperativech, snad ano. Mě silně vadí, že KS je nekritickým obdivovatelem politiky USA, inklinuje k různým politicko-mesianistickým koncepcím (dispenzionalismus), co věčné válce vůči všem, co s námi nejsou v jedné demokraturní řadě, podpora sionismu a státu Izrael, a to i kdyby tamní sionisticko-rasistické vlády vyhladili Palestince či někoho jiného atomovým či chemickým arzenálem. Osobně se domnívám, že tím vědomě či nevědomě živíte hydru tzv. Nového světové řádu, který má tzv. harmonizovat svět, za pomoci vyloučení všech, co se do intencí jejich pojetí harmonie nevlezou. Asi se hodneme, že EU je pokus opětovné sovětizace Evropy, jak se o to pokoušeli bolševici již po I. svět. válce, a což se jim do jisté míry povedlo po II. svět. válce díky dohodám mezi vítězi na nacismem, tedy SSSR a západními mocnostmi. Přesto jsou současné sjednocovací prosesy EU do super státu v zákrytu s politickými tendencemi, vytvořit jediné politické centrum rozhodování, s arpiracemi amerických elit skrytých v hlubinách politicko-ekonomického systému v USA. Obama je prostě jen figurkou vládnoucích elit za systémem, stejně jako jí byl McCain. Politické rozdíly mezi politikou dvou amerických stran jsou do jisté míry jen šidítkem pro "americký lid", aby holt měli lidé pocit rozhodování a svobodné volby. Takhle demokratůra vlastně funguje všude, kde byla zavedena. Budovaní EU, jakožto byroktaticko-politického velkostátu, sjednocovací procesy v Asii (vazby hlavně s Čínou a dalšími asijskými tygry) či vojenský tlak na muslimské země, je pouze jedním procesem. Je to tlak úzké elity, fungující především za politickým systémem USA, na realizaci velkého sjednocení v orwellovském stylu. Někdo tady prostě má dlouhodobý plán, který někdy jde realizovat rychleji někdy pomaleji a v menší postupných krocích, někdy se to dokonce zázračně zadře (viz. odhalení podvodnosti tzv. prasečí chřipky),ale výsledkem má být "harmonický svět", a to i za cenu obětování 3/4 obyvatelstva této planety. Do vaší politiky bych tade pustil trochu přemítání o konci dějin, druhém příchodu Kristově a smyslu počínání elitářů. Těm už o prachy nejde, tady jde o válku idejí o válku duchů. Přál bych vám spočinout pod správnou korouhví, jak praví sv. Ignác z Loyoly. :-))
D. Hibsch
Host diskusního fóra
 

Re: 11 let v NATO

Příspěvekod Jan Kubalčík » 17 bře 2010 15:08

Vážený pane Hibschi,

píšete: "Někdo tady prostě má dlouhodobý plán,...". Kdo?

Dovolím si hovořit za sebe (ale je pravdou, že řada mých kolegů v Konzervativní straně má velmi blízký názor...). Rozhodně nejsem nekritickým obdivovatelem zahraniční politiky USA. Mnoho věcí jim zazlívám. Např. odchod z Vietnamu - tedy zradu tamních antikomunistů, to byla velká chyba... nebo Suezská krize. Každopádně jak víte, existuji dva druhy hříchu: když někdo dělá to, co nemá, a když někdo nedělá to, co dělat má. Zahraniční politika USA je plná zejména toho druhého druhu hříchů... Co se Izraele týká, je to jediný stát přináležející k tradici Západu na blízkém východě - ostatní země mají režimy blízké orientálním despociím... komu má náležet naše sympatie? K některým neokonzervativním posicím mám osobně blízko, zejména s odkazem na prezidenta Reagana... k této problematice obecně je mi velmi blízká názorová posice dr. Romana Jocha, cili co se širší argumentace v její prospěch týče, dovolil bych si odkázat na jeho texty.

Nicméně, vidím, že máte poměrně blízké vidění světa s panem Hájkem, autorem knihy "Smrt ve středu". Dovolte prosím, abych nabídnul Vaší pozornosti tento text:

http://www.konzervativnistrana.cz/nazor ... 91ff1458ff

Rád Vás pod správnou korouhví přivítám. :-)
S přátelským pozdravem,
Jan Kubalčík
Jan Kubalčík
Předseda Konzervativní strany
 
Příspěvky: 1926
Registrován: 06 dub 2009 12:03


Zpět na Vydaná oficiální stanoviska a dopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron