Koho volit na podzim 2009?

veřejné diskuse k aktuálním politickým a společenským otázkám

Koho volit na podzim 2009?

Příspěvekod Cyril Modra » 01 zář 2009 10:53

Vážení straničtí kolegové a příznivci Konzervativní strany,

dovoluji si zde založit k veřejné diskusi toto aktuální téma.
Kdyby šla Konzervativní strana do voleb, tak není co řešit, ale do voleb nejdeme, takže je otázka na místě.
Konzervativní strana ve své tiskové zprávě vyzývá k "volbě kandidátek ODS, TOP 09 nebo KDU - ČSL přesto, že tyto strany a jejich představitelé až dosud neprováděli jasně pravicovou politiku a řada jejich členů je poznamenána korupčními a jinými skandály".
Ano, to je zcela logické a je logické, že k volbám je třeba jít, tedy otázka lze přetransformovat na to, jakou z těchto tří variant zvolit.

Osobně je mi nejsympatičtější TOP09, ale je to evidentně tím, že se jako politický subjekt ještě nestihla zdiskreditovat (o jejích členech nemluvím).
Jaký máte "plán" Vy?
Cyril Modra, MS Brno, hlavní správce fóra
Uživatelský avatar
Cyril Modra
Administrátor
 
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2009 23:56
Bydliště: Rybníček 321/3, Brno

Re: Koho volit na podzim 2009?

Příspěvekod Vojtěch Pospíšil » 02 zář 2009 16:37

Jsem poněkud konsternován tím, že jsme doporučili volit ODS, KDU nebo TOP 09. Poslední dobou jsem se z časových důvodů neúčastnil jednání MS KONS a nepřipomínkoval jsem ani tu inkriminovanou tiskovou zprávu, takže se s tím samozřejmě vyrovnám a nebudu z toho dělat aféru :-)

Nabízí se ale otázka, jaké je naše místo v politickém životě? Ve všech výše zmíněných stranách jsou buď estébáci nebo bolševici. Směju se lidem, kteří se nechávají strhnout předvolebním "střetem levice a pravice" a hážou lístek té či oné parlamentní straně. My přece víme, že je to jedna velká rodina a že tihle hajzlové žádnou pravicovou a reformní politiku nebudou dělat. A i když se někdo takový najde (Julínek), tak ho ostatní záhy odstřelí. Tak jaké je naše místo? Měl jsem za to, že být protiváhou parlamentím stranám a to za všech okolností. Zřejmě jsem se mýlil...

Blíží se krize? Roste dluh? OK, tak ať Česká republika zbankrotuje! My jsme ty komunistické chytráky (mám na mysli ODS i ČSSD), co rozhazují napravo nalevo, nevolili, takže naše chyba to není. Mnohem raději skončím s čistým svědomím někde v popelnici (bankrot ČR po vítězství levice) než se špatným svědomím - taky v popelnici (bankrot ČR po těsném vítězství pseudopravice). Ona příslovečná "mobilisace" je tu před každými volbami a teď se konečně chytla i KONS. Nemají nás ti parlamentní divadelníci tedy tam, kde nás chtěli mít?

Nemám rodinu a děti, takže jsem možná trochu radikální, ale vnitřní svoboda a svědomí je přece víc než takový či makový "schodek". Osobně taky uvažuju, že to tam třeba TOP 09 hodím. Jsou to ale úvahy vysoce intimní, které bych si nikdy nedovolil do tiskové zprávy napsat. Už jen to, že ač člen politické strany, jsem byl úvahám "koho volit?" vystaven, ukazuje na fakt že něco je špatně.

Přesvědčite-li mě, že ohánět se estébáky, bolševiky a tuneláři už je pasé, tak můžeme všichni společně vstoupit do nějaké parlamentní strany a dělat politiku tam. Tam můžeme bránit schodku, socialistům a liberálům. Pak-li že to pasé není, proč je doporučujeme ty strany v TS volit? Jsou přece jiné možnosti, jak tříbit své názory a kultivovat se - např. Konzervativní klub nebo Konzervativní listy.

Mám spoustu otázek a pochybností ohledně další budoucnosti politiky i života v ČR. O čem ale nepochybuji, že s lidmi z KONS na ně najdu uspokojivé odpovědi... :-)

Ná závěr zde píšu odstavec Jiřiny Šiklové z jejího prohlášení ze srpna:

Vedeni velkych stran sazi na to, ze se budeme bat zahodit nas hlas
podporou malych, novych ci exotickych a ze nam nezbude nez zvolit jejich
oranzovou ci modrou kosili blizsi nez toho druheho kabat. Kolikrat jsme uz
slyseli, ze "neni koho volit", mnozi volit nechteji a nepujdou. Kolikrat jsme
svou volbu s pocitem studu nikoli hrdosti, zdůvodňovali mensim zlem. Neni snad
prave takovyto vynuceny hlas z rozumu ten "vyhozeny"? Jakou cenu ma vubec nas
hlas, kdyz ho davame se skripenim zubu?
Vojtěch Pospíšil
Člen Konzervativní strany
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 dub 2009 15:18

Re: Koho volit na podzim 2009?

Příspěvekod Vojtěch Pospíšil » 02 zář 2009 16:42

Ještě doplním, že poznámka stran tříbení názorů skrze Konzervativní klub nebo Konzervativní listy má znamenat, že držet KONS při životě má smysl jen tehdy, když se nebudeme bát bojů o politickou moc. Její ostatní úlohy může převzít klub a listy. Nenapsal jsem do do příspěvku moc jasně, omlouvám se.
Vojtěch Pospíšil
Člen Konzervativní strany
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 dub 2009 15:18

Re: Koho volit na podzim 2009?

Příspěvekod Zdeněk Čermák » 04 říj 2009 12:07

Zdravím pane Modra, zatímco podzimní volby vzaly zasvé, zaujal mě Váš názor na TOP 09. Jako Brňan byste se mohl dopátrat rekonstukce stadionu v devadesátých letech v Lužánkách či Žabovřeskách, přesně už nepamatuji, kdy byl Jan Kalousek náměstkem ministra financí. Tehdy se měli zástupci města obrátit na ministerstvo se žádostí o poskytnutí asi desetimiliónové dotace ve věci stadionu. Jednali údajně s náměstkem Kalouskem a jak to vše proběhlo jsem se dozvěděl z doslechu, proto se o tom nebudu rozepisovat.
Zdeněk Čermák
Člen Konzervativní strany
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2009 10:31

Re: Koho volit na podzim 2009?

Příspěvekod Cyril Modra » 04 říj 2009 12:30

Téma podzimní volby je už samo neaktuální, ale o postoji k TOP09 (ale i jiným politickým subjektům) by se rozhodně dalo diskutovat dále, nejlépe v jiném tématu a lépe v interní zóně diskusního fóra - třeba právě zde: viewtopic.php?f=21&t=85.
Téma "Koho volit na podzim 2009?" tímto ukončuji a zamykám.
Cyril Modra, MS Brno, hlavní správce fóra
Uživatelský avatar
Cyril Modra
Administrátor
 
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2009 23:56
Bydliště: Rybníček 321/3, Brno


Zpět na Aktuální politika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron