Konzervativní otázky a odpovědi

diskuse ke článkům nejen z webu Konzervativní strany

Konzervativní otázky a odpovědi

Příspěvekod Podracký » 31 črc 2010 21:28

Na webu Konzervativní strany jsem napsal článek Konzervativní otazníky na který kolega Kubalčík (dále jen Autor)reagoval článkem Konzervativní odpovědi. K jeho odpovedi bych měl tyto přiopomínky:
Vím, že můj článek je opět příležitostí Autorovi presentovat svoje názory ohledně víry v Boha a mne spíše manipulavat do situace ateisty nebo relativisty, protože tak by to bylo jednoduší pro něho a mohl by používat všechna klišé, které jsou v této oblasti připravena nejen jím, ale mnohými jeho souputníky. Takto si dost dobře neví rady a proto raději honem se mnou jako s ateistou zachází. Jenže tak jednoduché to není, jsem věřící křesťan jako on, pouze nemám rád manipalaci s historií, zjednodušování a ideologickou propagandu. Proto jsem jako otazník vyslovil pravdu ohledně historie, že v době, kdy lidé více věřili v Boha než dnes, to nebyla nějaká selanka a nemusím dokazovat jaké to bylo, všichni to znají. To není uplatňování ateistické brožurky, ale skutečnost. Tím vůbec nechci popírat víru a její význam, ale já jsem politik a ne náboženský hlasatel a musím se na to dívat s hlediska života lidí na zemi, nikoliv zda bylo tenkrát více lidí spaseno nebo ne (o tom stejně žádná statistika není). Přečíst si ovšem Autorovu pasáž o dogmatu a dalších věech je dobré, nicméně vůbec nesouvisí s tím, co jsem napsal.
Horší je to s odmítáním dalšího textu, kde Autor zaměňuje výrazy a podsouvá mi věci, které jsem nenapsal. Nenapsal jsem, že dnes neplatí věčné pravdy a hodnoty, ale že neplatí vcelku žádné staré ideové teorie. To je rozdíl. Dokonce ani křesťanská teorie tak jak se podává, neplatí vcelku a pro novou situaci nemá řešení v mnoha věcech. Vezměme si třeba fakt o současném životě: Kdysi jsme viděli spousty dětí si hrát na návsi nebo na dvorech městských domů. Děti si takto hráli celé odpoledne. Vytvářely kolektivy, běhaly a pohybovaly se. Dnes sedí u počítače a televizoru, pokud jim rodiče chtějí zajistit pohyb, je to náročné, musí je vozit do nějakých sportovních klubů, platit a pod. Vzniká somatická degenerace a navíc se z dětí stávají individualisté se všemi zápornými následky. Je jasné, že potom nechtějí dělat manuální práci, protože je pro ně problémem, raději jsou nezaměstnaní a manuální práci nechávají zdravým a nedegenoravaným Ukrajincům. Pokud se nestane opravdu něco zásadního, další generace bude mít opravdu velké problémy. Přesto to nikdo neřeší, dokonce o tom ani nemluví, dokonce ani mluvit nechce a většina se schovává za všechno možné, protože prostě to není populistické. Má snad katolická církev připravenu pro to nějakou ideu? Pokud vím, nemá. Nevyjádřil jsem tedy žádnou nepravdu, je to nepříjemné pro ty, kdo by rádi nic nedělali jen něco převzali i "s chlupama", aby se tím mohli dogmaticky řídit.
Ale nejvíce mne mrzí, že Autor na základě namipulace se slovy (záměna teorie za hiodnoty) ze mne dělá relativistu, že prý relativizuji hodnoty a pod. To je ovšem naprostá nepravda.
Přeji příjemné léto
Podracký
Podracký
Spolupracovník Konzervativní strany
 
Příspěvky: 41
Registrován: 21 dub 2009 12:17

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron