Vlastimil Podracký: Nová studená válka

diskuse ke článkům nejen z webu Konzervativní strany

Vlastimil Podracký: Nová studená válka

Příspěvekod Cyril Modra » 07 čer 2010 11:12

Cyril Modra, MS Brno, hlavní správce fóra
Uživatelský avatar
Cyril Modra
Administrátor
 
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2009 23:56
Bydliště: Rybníček 321/3, Brno

Re: Vlastimil Podracký: Nová studená válka

Příspěvekod Jan Kubalčík » 07 čer 2010 11:42

Dělá to na mě ten dojem, že celý ten text je sofistikou mající podpořit závěrečné tvrzení "Studená válka není.". Smutnou pravdou ale je, že nemůžete uspět v konfliktu, pokud si ani nejste vědomi toho, že jej vedete. Přesně v té situaci ale jsme. Jednoho dne se můžeme probudit jako poražení - nebo tak blízko porážky, že na jakoukoli obranu už nebude zbývat čas. Možná je ten okamžik blíž, než bychom čekali. Kolega Podracký (dále jen autor) takovým textem této eventualitě jen nahrává. Uvedu pouze dvě fakta usvědčující autora z toho, jak moc se mýlí:

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/720676

http://www.konzervativnistrana.cz/temat ... 76fa2042da


Přidám ještě tyto velmi dobré texty k dané problematice:

http://www.obcinst.cz/cs/MEDVEDI-PRAVO- ... SKA-c1557/

http://www.obcinst.cz/cs/FLIRTOVANI-SE-STALINEM-c1498/

http://www.obcinst.cz/cs/PUTIN-A-SPOL-CO-DELAT-c1441/


S autorem jsem zajedno, že jisté "západní výdobytky" je třeba držet v patřičných mezích. Ale bez pochopení proporcí bychom se snadno mohli dostat k tomu, že hitlerovský režim přece také potíral "dekadentní kulturu"... ale to ani náhodou neznamená, že by to měl být v jakémkoli smyslu někdo, koho budou konzervativci obhajovat a jen proto, že vedle koncentráků také postavil pár dobrých silnic, bagatelizovat jeho nebezpečnost. Záměrně jsem to vyostřil, aby bylo bezpochyby zřejmé, co chci vyjádřit. Doufám, že se mi to podařilo.

Konečně je na místě znovu zopakovat argument, s kterým se musí vyrovnat každý, kdo tvrdí to, co autor. Před téměř čtyřmi lety rozpustili naši severní sousedé celou zpravodajskou službu WSI kompletně pracující pro Kreml... argumentuji tímto příkladem často, nebudu zde proto znovu dokola opakovat celý kontext. Nicméně platný protiargument z posic blízkých té autorově nezazněl nikdy. Ani nemohl. Žádný totiž neexistuje.
Jan Kubalčík
Předseda Konzervativní strany
 
Příspěvky: 1926
Registrován: 06 dub 2009 12:03


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron